צוואה לדוגמה

עמותת "רצון חיים" מציעה שירות חדשני לעריכת צוואה בחינם בעזרת עורך דין. מדובר בשירות חדשני שמטרתו להנגיש את נושא הצוואות לכל אדם. סוגי צוואות, דוגמאות לצוואה ודגשים חשובים בהמשך המאמר.

צוואה לדוגמא

סוגי צוואות

במדינת ישראל מקובל לערוך צוואה במספר דרכים שונות:

  • צוואה בכתב יד– תכתב בכתב ידו של המצווה. יתרונותיה המשמעותיים הם שמדובר בצוואה בחינם אשר יכולה להיכתב באופן עצמאי וחופשי. החיסרון הבולט של צוואה מסוג זה הוא שצוואה מסוג זה חשופה לפגמים שעלולים להביא לפסילתה בבית משפט. 

  • צוואה בעדים – צוואה בעדים היא השיטה הנפוצה ביותר כיום לעריכת צוואה, שכן היא נערכת בקלות על יד שני עדים. עליהם להיות נוכחים באותה העת ולחתום על הצוואה. כמו כן, על העדים להיות בגירים ונטולי כל עניין בעזבון. החיסרון המשמעותי של צוואה בעדים הוא שגם צוואה זו חשופה לפגמים במידה ולא נערכת באופן קפדני. צוואה באינטרנט עם עו"ד ללא תשלום מטעם עמותת "רצון חיים" היא אפשרות מעולה לעירכת צוואה כיום. 

  • צוואה בפני רשות- צוואה בפני רשות נערכת מוגשת לנציג רשות או נערכת באמצעותו. נציג רשות יכול להיות שופט, הרשם לענייני ירושה, נציג בית דין דתי, נוטריון ועוד. צוואה זו מתאימה במיוחד לאדם שאינו דובר עברית שוטפת ומעוניין להסתייע בנציג רשות בעלות נמוכה. יש לקחת בחשבון כי במקרים בהם הצוואה נערכת בכתב והמצווה אינו שולט בשפה נפתח פתח לערעור על הצוואה.

תוכן צוואה לדוגמא

לאור העובדה שצוואה נועדה לעשות סדר לאחר פטירתו של אדם וכמו כן, להקל על אנשיו הקרובים, תוכן צוואה אמור לכלול מספר נושאים מרכזיים. להלן תוכן של צוואה באינטרנט לדוגמא: 

  1. פרטים אישיים של המצווה.

  2. מידע אודות היורשים- ציון כל פרטי היורשים הידועים למצווה.

  3. הוראות החלוקה של הירושה- פירוט על אופן חלוקת העיזבון, כולל התייחסות לכלל העיזבון: נכסים ושטחים, כספים בבנק, כספים בקרנות, מיטלטלין. כמו כן, באים יש בקשות מיוחדות הנוגעות לקבורה, או לחלופין המצווה מבקש למנות אחראים על ילדים יש לציין זאת. 

  4. התניות לקבלת ירושה- כלומר, הנחיות ותנאים באמצעותן יוכל המצווה להתנות את חלוקת ירושתו לאחר הפטירה.

צוואה לדוגמא

צוואה באינטרנט ללא תשלום

צוואה כאמור, היא מסמך משפטי בעל ערך רב, אשר בית המשפט בוחן אותו בקפידה יתרה במקרים רבים. לכן, יש חשיבות עלויונה בעריכת מסמך משפטי מדויק. על מנת לצמצמם למינימום פירצות ואפשרות לסייג על דבריו של המצווה, מומלץ להסתייע בעורך דין. הליך זה יקר כאמור, וכרוך בבירוקרטיות רבות ולכן רבים נמנעים מעריכת צוואה בסיוע עורך דין. לאור זאת, עמותת "רצון חיים" הקימה מיזם חדשני בו היא מציעה שירותי עריכת צוואה בחינם באינטרנט. מדובר בהליך פשוט ונוח שאורך מספר דקות. לאחר מכן, יוכל המצווה לתאם פגישה עם עורך דין באחד ממשרדי העמותה. במהלך פגישה זאת, הצוואה תעבור הליך הפקדת צוואה בידי הרשם לענייני ירושה באופן מקוון. אז למה אתם מחכים? מלאו גם אתם צוואה באינטרנט תוך דקות!

מאמרים נוספים שתאהב

להפקיד צוואות
Uncategorized

להפקיד צוואות

אדם שערך צוואה רשאי להפקידה אצל הרשם לענייני ירושה בהתייצבות אישית או מרחוק באופן מקוון. שירות הפקדת צוואות מבטיח כי לאחר פטירת האדם צוואתו תיפתח ותימסר

עורך דין משפחה בפתח תקווה
Uncategorized

עורך דין משפחה בפתח תקווה

עורך דין לענייני משפחה בפתח תקווה מייעץ ללקוחות במגוון נושאים משפטיים. אף על פי שמקרי גירושין עשויים להיות הנפוצים ביותר, עורכי דין לענייני משפחה בפתח