מידע ומאמרים

צוואה באינטרנט

עמותת "רצון חיים" מציעה שירות ניסוח צוואה מקוון, ראשון מסוגו בישראל. מדובר במיזם חברתי ששם לו למטרה לשנות את המציאות של אנשים רבים בישראל. באמצעות עריכת צוואה בחינם, במהירות ובקלות – כל אדם, בכל מצב, יוכל לממש רצונותיו. כמו כן, עמותת Life will מציעים גם את האפשרות לתרום חלק מהעיזבון לאוכלוסיות מוחלשות בישראל כך שמי שמעוניין בכך יוכל לעשות חסד במהלך תהליך עריכת הצוואה. דאגו לעתידכם ועתיד יקיריכם ומלאו צוואה באינטרנט עוד היום!

מהו סוג הצוואה הנפוץ ביותר כיום?

ישנם מספר דרכים מקובלות לעריכת צוואה בישראל. ביניהם תוכלו לערוך צוואה בכתב יד, צוואה הדדית, צוואה בפני רשות וצוואה בעדים. צוואה בעדים היא סוג הצוואה הנפוץ ביותר כיום אך באם תערכו צוואה בעדים ללא ליווי משפטי יתכן וצוואתם לא תהיה תקפה. צוואה בעדים מצריכה עדותם של שני אנשים לפחות. עדים אלו לא יכולים להיות מבין היורשים וכמו כן, על העדים להיות בגירים וכאלו שלא הוכרזו כפסולי דין (אנשים בעלי לקות נפשית או קוגניטיבית אשר אינם מסוגלים לדאוג לעיניינם). צוואה בעדים נחשבת לפופולארית במיוחד, על אף העלויות הגבוהות הכרוכות בהליך מסוג זה, כיוון שהיא מאפשרת לכותב הצוואה לפעול בחופשיות וללא מגבלות, בידיעה שנוכחות העדים מקטינה את הסיכוי לפסילת הצוואה באופן משמעותי. יחד עם זאת, תועדו מקרים בעבר בהם בבית המשפט נטען כי נוכחות העדים בפני עצמה שימשה ככלי להפעלת לחץ על כותב הצוואה וגרמה לפסילתה.

צוואה באינטרנט
צוואה באינטרנט

למה חשוב להיוועץ בעורך דין בעת עריכת צוואה?

צוואה היא מסמך משפטי המפרט כיצד יש לחלק את נכסיו של אדם לאחר מותו. אמנם ניתן לערוך צוואה בכתב יד, צוואה הדדית, צוואה בפני רשות או צוואה בעדים ללא עזרת עורך דין, אך זה לא מומלץ. ישנם מספר כללים משפטיים מורכבים שיש להקפיד עליהם על מנת שצוואה תהיה תקפה וכל טעות קטנה עלולה לפסול את המסמך כולו. עורך דין יכול לסייע להבטיח שכל הכללים הנדרשים  יתקיימו ושהצוואה תהיה תקפה. בנוסף, עורכת דין יכולה לייעץ לגבי חלוקת הנכסים תוך התייחסות למיסוי ולעמלות נוספות.

איך עורכים צוואה בחינם באינטרנט? עם עמותת רצון חיים

עמותת "רצון חיים" היא העמותה הראשונה בישראל שמציעה עריכת צוואה באינטרנט עם ייעוץ משפטי בחינם ועדכון צוואה בקלות ללא עלות. מדובר במיזם חברתי, שהוקם במטרה להקל על כל אחד בניסוח צוואתו. עמותת "Life will" בנתה כלי בטוח וקל לערוך צוואה חוקית עבור כל אדם החפץ בכך! אדם שהותיר אחריו צוואה תקפה ומסודרת בעצם מנע סכסוכים עתידיים, ריבים ועוגמת נפש בקרב היקרים לו. 

אז מה התהליך? עורכים בצורה מקוונת, מגיעים אל אחד ממשרדי העמותה ומחתימים עו"ד ועדים ובאותה פגישה עוברים הליך הפקדת צוואה אצל הרשם לענייני צוואות ו..סיימתם.

השירות אינו זמין כרגע

השירות המקוון מופנה כרגע לכוחות הביטחון
אנחנו זמינים עבורכם בשירותים הפיזיים שלנו