מידע ומאמרים

צוואה

עריכת צוואה מעוררת בקרב אנשים רבים חששות ופחדים הנובעים מקושי בהתמודדות עם מחשבות על פרידה מהחיים, וכן חשש מהתמודדות עם בירוקרטיות ועלויות גבוהות הכרוכות בעריכת צוואה. מאמר זה יעסוק בחשיבותן של צוואות ויציע לכם פתרון אולטימטיבי לכתיבת צוואה ללא עלות, בקלות ובמהירות.

מהי צוואה ולמי נועדה?

צוואה היא מסמך משפטי המתאר את רצונו של אדם לגבי אופן חלוקת עזבונו לאחר מותו.

צוואה מבטיחה שעזבונות הנפטר יגיעו לאנשים או למטרות שאכפת לאדם מהם בעודו בחיים.

ללא צוואה, בית המשפט יחליט כיצד יחולקו הנכסים של הנפטר, דבר שעלול לגרום לחלוקה בניגוד לרצונו. כמו כן, במקרים בהם לא קיימת צוואה עלולים להתעורר סכסוכים וריבים בין היורשים. צוואה בגיל צעיר וכן בגילאים מבוגרים יותר חיונית ומעניקה שליטה מסויימת לאדם במצבים בהם החשש מאובדן השליטה הוא גבוה.

צוואה
צוואה

איך עורכים צוואה כיום?

ניתן לערוך צוואה כיום בדרכים שונות, להלן מספר אפשרויות:

  •  צוואה בכתב יד היא הדרך הקלה ביותר לעריכת צוואה שכן היא נערכת בכתב יד ולא נדרשים עדים.  יחד עם זאת, חשוב לדעת שהחיסרון העיקרי של עריכת צוואה בכתב יד הוא שקל לערער על כשירותה כיוון שהיא נערכת ללא עדים. 

  • דרך נוספת ,והנפוצה ביותר, לעריכת צוואה כיום היא צוואה בעדים, בה נדרשים להיות נוכחים שני עדים במעמד כתיבת הצוואה. החיסרון העיקרי של עריכת צוואה בעדים הוא שאם עריכת הצוואה נערכה בעזרתם של עדים וגם של עו"ד העלויות עשויות להגיע לאלפי שקלים.

  • צוואה בעל פה, צריכה להיאמר בפני שני עדים וזאת במקרים בהם בשל מצבו הרפואי של האדם לא ניתן להעלות את הצוואה על כתב. 

  • אופן נוסף ופחות נפוץ זה עריכת צוואה באופן רשמי, עריכת צוואה בפני נציג רשות (שופט בבית משפט, חבר בית דין דתי, הרשם לענייני ירושה או נוטריון). אמנם עריכת צוואה בפני רשות מסדירה באופן רשמי את חלוקת העיזבון של האדם, אך מדובר בהליך הכרוך בבירוקרטיות רבות ובעלויות גבוהות.

צוואה

עמותת "רצון חיים" - עריכת צוואה בצורה חינמית וקלה

עמותת "רצון חיים" הוקמה על מנת לתת מענה לכל אדם בעריכת צוואה במהירות וללא עלות. העמותה שמה לה למטרה להנגיש את שירותי עריכת הצוואה לאנשים בכל הגילאים ומכל שכבות האוכלוסייה מתוך אמונה בחשיבות עריכת צוואה ובזכותו של כל אדם לממש את רצונותיו ושאיפותיו בנוגע לעיזבון שלו, גם לאחר מותו. 

הפתרון שהעמותה נותנת קל, חינמי ונוח מאוד- נכנסים לאתר העמותה, עורכים צוואה תוך דקות ספורות, בוחרים משרד עו"ד של העמותה שקרוב אליכם, נפגשים לאימות עם עו"ד וחתימה שלו ושל עדים, עוברים הליך הפקדת צוואה בצורה מקוונת לרשם לענייני צוואות כבר במהלך הפגישה- וסיימתם! כמה קל, ככה חשוב!

השירות אינו זמין כרגע

השירות המקוון מופנה כרגע לכוחות הביטחון
אנחנו זמינים עבורכם בשירותים הפיזיים שלנו