סוגי צוואות

עריכת צוואה היא אחד הדברים המשמעותיים שתוכלו לעשות למען היקרים לכם. צוואה מבטיחה שרצונותיכם יתממשו לאחר מותכם וכמו כן, היא מונעת בלבול וסכסוכים בין היורשים שלכם. ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון בעת ​​עריכת צוואה ודרכים שונות לערוך צוואה. על מנת להבטיח את ביצוע הצוואה שלכם כהלכה, חשוב להכיר את הדרכים לעריכת צוואה ולהיעזר בעורך דין או עורכת דין לענייני משפחה. עמותת "רצון חיים" מציעה לכם דרך חדשנית, מהירה וחינמית להסדיר את העיזבון שלכם. 

סוגי צוואות

דרכים שונות לעריכת צוואה 

בישראל ישנם דרכים שונות בהן ניתן לערוך צוואה. לפני כל אחת מבין הדרכים הללו נחוצה התייעצות עם עו"ד על מנת לערוך צוואה כמסמך משפטי מוכר כדין. 

  • צוואה בכתב יד- צוואה מעין זו צריכה להיות כתובה בכתב ידו של המצווה, אין צורך בנוכחות עדים או עורך דין ולכן לכאורה מדובר בדרך קלה ונוחה לעריכת צוואה בכתב יד. יחד עם זאת, קל לערער על צוואה בכתב יד ובמקרים אלו בית המשפט יהיה זה שיכריע. 

  • צוואה בעדים – לצורך עריכת צוואה בעדים, נדרשים להיות נוכחים שני עדים, המכונים גם עדי קיום צוואה. על העדים לחתום על הצוואה ולהיות נוכחים באותה עת במעמד החתימה. פעמים רבות, צוואה בעדים נפסלת בבית משפט בגלל פגמים שונים, כדוגמאת גיל העדים והאינטרס שלהם בעיזבון המוריש. 

  • צוואה בפני רשות – צוואה בפני רשות, נמסרת לידי גורם רשמי המכונה "רשות", כדוגמת נוטריון, הרשם לענייני ירושה, חבר בית דין דתי או שופט, צוואה זו קשה מאוד לערעור. 

  • צוואה הדדית – המכונה גם צוואה זוגית, הינה צוואה בה בני זוג עורכים באופן הדדי, המסדירה את עניינם האחד כלפי השני. צוואה הדדית ניתן לערוך גם בפני גורם אחר שאינו בן או בת זוג.

סוגי צוואות

עמותת "רצון חיים" - לעריכת צוואה בחינם ובמהירות

עריכת צוואה כיום מצריכה משאבי זמן וכסף רבים ולאור זאת, נמנעת מאנשים רבים ההזדמנות לערוך צוואה ולהסדיר את העיזבון שלהם כרצונם. עמותת "רצון חיים" הוקמה במטרה לאפשר לכל אדם לערוך צוואה במהירות וללא עלות. מהיום, אין צורך להמודד עם בירוקרטיות מייגעות ולשלם אלפי שקלים לעורך דין! כל שעליכם לעשות הוא לערוך צוואה דרך האתר של עמותת "רצון חיים", לתאם פגישה ללא תשלום עם עורך דין במשרדי העמותה וכבר במהלך הפגישה לעבור תהליך הפקדת צוואה אצל הרשם לענייני צוואות. 

מאמרים נוספים שתאהב

להפקיד צוואות
Uncategorized

להפקיד צוואות

אדם שערך צוואה רשאי להפקידה אצל הרשם לענייני ירושה בהתייצבות אישית או מרחוק באופן מקוון. שירות הפקדת צוואות מבטיח כי לאחר פטירת האדם צוואתו תיפתח ותימסר

עורך דין משפחה בפתח תקווה
Uncategorized

עורך דין משפחה בפתח תקווה

עורך דין לענייני משפחה בפתח תקווה מייעץ ללקוחות במגוון נושאים משפטיים. אף על פי שמקרי גירושין עשויים להיות הנפוצים ביותר, עורכי דין לענייני משפחה בפתח